dziś jest

 
 
czerwiec 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 

Dziejba wystartowała

10.06.2006 r.

 

IV LETNI FESTIWAL KULTURY ALTERNATYWNEJ “DZIEJBA”

10 czerwca (sobota), godz. 21.00, pl. Poniatowskiego (ściana budynku Urzędu Miejskiego)
“Przegląd Filmów Kina Niezależnego”

 

“DIABEŁ”, reż. Tomasz Szafrańsk
Diabeł” był pokazywany w kwietniu na siódmej edycji Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles – największego polskiego wydarzenia filmowego poza granicami naszego kraju. Reżyser “Diabła” otrzymał także honorowe wyróżnienie Jury w kategorii Najlepszy Film Fabularny na “Aarhus Festival of Independent Arts” w Danii. W swoim uzasadnieniu Jury podkreśliło znakomite zdjęcia, montaż, grę aktorską oraz umiejętne dozowanie napięcia - od pierwszej do ostatniej minuty filmu. Film Tomasza Szafrańskiego zdobył również nagrodę REMI na 39. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston, w Stanach Zjednoczonych. W styczniu tego roku “Diabeł” został nagrodzony na najważniejszym amerykańskim festiwalu kina niezależnego “Slamdance Film festiwal”. Tomasz Szafrański, rocznik 1977, w przeszłości zajmował się pisaniem jednoaktówek dla teatru, słuchowisk radiowych i filmowych scenariuszy. Po ukończeniu reżyserii filmowej w Katowicach postanowił zrealizować własny autorski film niezależny “Diabeł”, do którego napisał scenariusz oparty na opowiadaniu Guy de Maupassanta. Wystylizowana na kino grozy historia umierającej matki, która nie chce opuścić swojego syna, została zakwalifikowana na jeden z najważniejszych festiwali kina niezależnego na świecie Slamdance 2006.

 

“ZA PŁOTEM”, reż. Marcin Sauter
Marcin Sauter, absolwent Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, zdobył główną nagrodę w kategorii filmu krótkometrażowego podczas festiwalu Cinema Du Reel w Paryżu, za film "Za płotem". "Za płotem" to dokumentalna impresja - obserwacja grupki wiejskich dzieci i ich fascynującego mini-świata podczas jednego upalnego dnia. Film powstał w ramach kursu dokumentalnego i został wyprodukowany przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Był już wielokrotnie nagradzany: zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Filmowych w Londynie.

 

“CISZA”, reż. Piotr Stasik. Maciej Cuske
Dwie etiudy filmowe zrealizowane w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Autorami etiud są Piotr Stasik i Maciej Cuske.

 

11 czerwca (niedziela), godz. 17.00, Rynek (mała scena pod Ratuszem) Koncert zespołu “VIA REI
alternator reggae band (Tarnobrzeg)
www.viarei.republika.pl

 

 
 

Na zdjęciu sandomierski zespół "Hambawenah", który 3 maja br. zainaugurował występy na "małej scenie"

 
Mamy nadzieję, że IV LETNI FESTIWAL KULTURY ALTERNATYWNEJ “DZIEJBA” odbędzie się w całości.
Chcieli byśmy, podobnie jak w latach poprzednich, informować Państwa o każdym wydarzeniu.
 

jc

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta