dziś jest

 
 
kwiecień 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Miasto bliżej rzeki

01.04.2006 r.

 

“Wzmocnienie Zasobów Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Sandomierza” to nazwa Projektu realizowanego obecnie w naszym mieście.

 

Kolejnym terenem wymagającym uporządkowania jest Bulwar Piłsudskiego. Pisaliśmy o tym 26 marca br.
W dotychczasowej koncepcji problem przedostawania się na drugą stronę ujścia Starego Portu do Wisły miała rozwiązać mini przeprawa. Blokowanie swobodnego kontaktu małych jednostek pływających do Wisły, ograniczone możliwości i jedynie sezonowe korzystanie z przeprawy spowodowały odejście od tego zamierzenia.

 

Powstała nowa, całkiem odmienna propozycja. Przeniesiono miejsce cumowania kajaków w bardziej spokojny zakątek. Wyeliminuje to ew. kolizje spacerujących i korzystających ze sportów wodnych oraz ułatwi kajakarzom transport sprzętu z wody na ląd.

 

 kolorem żółtym oznaczono projektowane molo spacerowe

 

Wzdłuż oczyszczonego i pogłębionego portu powstanie atrakcyjne molo. Na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji wzdłuż ul. Jana Pawła II powstanie wyjątkowy deptak spacerowy. We wstępnych założeniach przyjęto trzy miejsca (na ryc. s1, s2, s3) w których molo będzie poszerzone w stronę wody. Tu pojawią się ławeczki zaprojektowane tak, aby nie utrudniać komunikacji. Wzdłuż całego ciągu zostaną wymienione lampy uliczne na stylizowane (obecne są niezbyt estetyczne). Warto podkreślić, że tym razem realizacja molo nie pociągnie za sobą wycinki drzew.
W miejscach gdzie pomost będzie przebiegał zbyt blisko drzew zostaną zastosowane indywidualne rozwiązania,
które pozwolą na “ominięcie” i ich pozostawienie.

 

Realizacja molo wzdłuż Starego Portu jest tym elementem, który poprzez swoją atrakcyjność przybliży Wisłę do miasta. Nie trudno wyobrazić sobie spacerujących. Barkę zacumowaną w porcie, która może być letnią kawiarenką na wodzie zamieniającą się (w razie potrzeby) w pływającą scenę.

Nowe rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Ścieżka widokowa zostanie oddalona od podnóża skarpy przy zamku
i spichlerzu, pozwoli na ominięcie ruchliwego parkingu, stworzy nową perspektywę oglądania i podziwiania Sandomierza.

 

I jeszcze jeden argument, chyba najbardziej istotny.
Rozwiązanie to pozwoli na całoroczne spacery. Nie tylko w czasie tzw. sezonu turystycznego. Także zimą spacerując po molo będzie można podziwiać otulone śniegiem miasto i skuty lodem Stary Port w Sandomierzu.

 

   

 

 

rodzinne spacery na molo będą mogły się odbywać o każdej porze roku

Wszystkich, którzy odwiedzają nasz serwis przepraszamy za wzbudzenie emocji na temat ciągu spacerowego wzdłuż ul. Jana Pawła II. To był jedynie prima aprylisowy żart.

 

Komentarze:
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta