dziś jest

 
 
sierpień 2007 r.
 
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 
 
 

Galeria "Forteczna"

06.08.2007 r.

 
W niedzielę 5 sierpnia br. o godzinie 19 przy ulicy Sokolnickiego 15 oficjalnie ogłoszono otwarcie miejsca Galeria “Forteczna”. Miejsce - to istotne określenie – bowiem galeria mieści się w niewielkim pomieszczeniu. Nie jest to jednak przeszkodą.
 
Ta niewielka część przestrzeni wygospodarowana na sandomierskiej starówce ma stanowić miejsce, z którego wychodzi się na zewnątrz traktując przestrzeń Starego Miasta jako “Przestrzeń dla Sztuki” powiedział Michał Piorun witając zgromadzonych gości. Jak dotąd odbyły się 2 edycje “Przestrzeni dla Sztuki”, których pomysłodawczynią i animatorką jest Sylwia Rybacka. Jak dotąd “Przestrzeń” wypełniały: muzyka, film, teatr, malarstwo, grafika, fotografia.
 
Sandomierz posiada znakomite warunki. Niestety mało kto je zauważa, a tylko nieliczni próbują wykorzystać. Uliczki, zaułki, miejsca dawno zapomniane stanowią niepowtarzalną, magiczną przestrzeń. Nie tylko na plenery malarskie i fotograficzne, ale przede wszystkim na wszelkie działania związane ze sztuką.
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
31 32 33 34 35 36 37 38              
 
 
Miasto nigdy nie było i nie będzie miejscem na masowe, wielkie imprezy. Jest natomiast miejscem znakomicie sprzyjającym małym elitarnym wydarzeniom. Przykładem może być premiera filmu “Jasminum” Jana Jakuba Kolskiego czy prezentacja filmów animowanych Mariusza Wilczyńskiego
o której w ubiegłym roku tak pisaliśmy: “Niecodzienne i nadzwyczajne zdarzenie miało miejsce
w piątek 11 sierpnia 2006 roku w sandomierskim kościele Św. Jakuba.
Aby uczestniczyć w tego rodzaju wydarzeniach zazwyczaj trzeba szukać ich w dużych miastach.
W Warszawie, Krakowie, Wrocławiu bądź znacznie dalej, może nawet w Nowym Jorku.
Tym razem trzeba było być właśnie w Sandomierzu.
Tu razem zagrali: Tomasz Stańko, Michał Urbaniak, Włodek Kiniorski i Darek Makaruk tworząc na żywo muzykę do filmów animowanych Mariusza Wilczyńskiego. Każdy z artystów tworzył już muzykę do filmów Mariusza, jednak nie zdarzyło się to nigdy wcześniej w takim składzie, a tym bardziej na żywo. Bez wątpienia było to Wydarzenie, które pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.
Sandomierz odkrywa na nowo nie tylko historyczne miejsca, które nabierają nowego znaczenia
i wymiaru. Stają się znakomitą i niepowtarzalną “Przestrzenią dla Sztuki”.
Czasem z pozoru niemożliwe staje się realnym.
 
Na otwarcie galerii i wernisaż malarstwa i rysunku Ryszarda Gancarza przybyło bardzo wielu gości nie tylko z Sandomierza, którzy swoją obecnością potwierdzili nie tylko sens, ale i wielką potrzebę powstania takiego właśnie miejsca.
Zdarzenie uświetnił koncert Beaty Osytek, której towarzyszył Tomek Butryn.
 
Gratulujemy otwarcia i życzymy sukcesów Galerii “Forteczna”. Wypełnienia przestrzeni Sandomierza nowymi pomysłami i działaniami.
 

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta