dziś jest

 
 
wrzesień 2007 r.
 
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 
 
 

Zmiany na Małym Rynku?

20.09.2007 r.

 
  20 września, czwartek. Koło południa na Mały Rynek zajechał dźwig. Gołębie, które w fontannie urządziły sobie wodopój odleciały wypłoszone. Kilka osób, które w tym czasie przebywało na Małym Rynku,
z zaciekawianiem przyglądało się całej akcji.
     
Wydawało się, że coś będzie się działo przy blaszanym ogrodzeniu, które od kilku tygodni “zdobi”
to miejsce. Lecz jednak nie. Wszystko sprawnie przebiegało i świadczyło o tym, że było wcześniej dobrze zaplanowane i przygotowane.
 
Zamocowane liny powoli naprężyły się, by w końcu unieść w górę i przenieść ponad placem niemały element z brązu. Po kilkunastu minutach na przygotowanym przy fontannie postumencie ustawiona została rzeźba.
Tym razem obeszło się bez protestów i demonstrantów z transparentami.
 
To ciekawe, że do tej pory nikt nie zainteresował się i nie rozważał takiej możliwości, aby praktycznie bez kosztów wzbogacić przestrzeń Małego Rynku. Stojąca od lat jakby na uboczu rzeźba zmieniła swoje miejsce i przestawiona została kilkanaście metrów dalej. Ktoś może powie, a cóż mi to za zmiana. Jednak jest to zmiana zasadnicza. Rzeźba bez wątpienia zyskała. Płaskie rozwiązanie fontanny zmieniło się w przestrzenną formę, zaś Mały Rynek zaczął stanowić bardziej atrakcyjną przestrzeń.
 
 
1 2 3 4 5                    
 
foto: SSI
 
Niestety, każdy kto z ciekawości wybierze się na Mały Rynek, aby przekonać się jak wyglądają zmiany rozczaruje się. Zmiana nastąpiła jedynie wirtualnie w stronach naszego serwisu.
Ale kto wie.
 
W ubiegłym roku (o czym pisaliśmy) na Małym Rynku została wykonana fontanna. Dwie płaskie betonowe niecki na zewnątrz obłożone niezbyt szczęśliwie dobranym materiałem, kilka ławeczek
i dwie latarnie to cała inwestycja. Błędem w opracowaniu i wielkim mankamentem był brak możliwości podejścia do fontanny osób niepełnosprawnych, czy też rodziców z dzieckiem w wózku, bez konieczności pokonania kilku stopni.
 
Praktycznie możliwość wykonania takiego dojścia istniała od początku, lecz projekt tego nie przewidywał. W tym roku podejście takie zostało wykonane. Wystarczyło wyciąć kawałek istniejącego murka, aby problem przestał istnieć.
 
Nie czas teraz, aby zastanawiać się i analizować samą formę fontanny. Jaka jest, każdy widzi. Byłoby jednak niedobrze, gdybyśmy poprzez opatrzenie i przyzwyczajenie pogodzili się z jej wyglądem. Przyjdzie czas, kiedy będzie można to zmienić, chociażby przy okazji remontu.
 

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta