imieniny:

 

dziś w Sandomierzu jest

         
 
sierpień 2003r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybraną datę
 
 
 
 
zobacz więcej cz.I
  
zobacz więcej cz.II
"Dziejba" na sandomierskim Rynku - mały jubileusz

10.08.2003 r.

 

W sobotę 9 sierpnia po godz. 19.00 odbył się recital Krzysztofa Krawczyńskiego.
Ten, pochodzący z podwarszawskiej miejscowości o wdzięcznej nazwie Wesoła, śpiewający autor jest przedstawicielem wymierającego już powoli gatunku artystów. Krawczyński jest prawdziwym bardem mającym swe korzenie twórcze w epoce hipisowskiej. W jego piosenkach można odnaleźć odbicie jego niełatwej przeszłości ale są one również afirmacją życia, przyjaźni międzyludzkiej czy zachwytem nad pięknem przyrody.

 

Dla odmiany w niedzielę po godz. 18.00 na scenie pojawił się znany już sandomierskiej publiczności zespół “Dżezva” z Warszawy, który ponad miesiąc temu był już gościem Spotkań.
W międzyczasie muzycy skończyli nagrywać swoją debiutancką płytę, która już zdążyła ukazać się na rynku fonograficznym. Przypomnijmy że “Dżezva” gra muzykę folkową wywodzącą się z bałkanów a tym razem zespół będzie wzbogacony brzmieniowo o afrykańskie i australijskie instrumenty etniczne. Tych, którzy widzieli “Dżezvę” podczas poprzedniego koncertu, nie trzeba było specjalnie zachęcać do przyjścia na sandomierską starówkę. Ci którzy nie słyszeli znakomitego koncertu niech żałują.

 
Po występie zespołu “Dżezva” można było posłuchać australijskiej muzyki wykonanej przez Marcina Namiotkiewicza z Sejn  na oryginalnych instrumentach zwanych didgeridou.

 

  Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej jest pomysłodawcą i realizatorem “Dziejby” zaś spotkania mogą odbywać się dzięki finansowemu wsparciu sandomierskich restauratorów. Sponsorami są: restauracja Zajazd "Pod Ciżemką", “Kasztelanka”, “Kordegarda”, cafe “Mała”, kawiarnia “Staromiejska” i bar “Trzydziestka”. Dziękujemy J .

foto©SSI

SSI

   
      Prześlij wiadomość

   

Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i Sztuka, Edukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW

Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.

 

  o serwisie pomoc

 
STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 4.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

Copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta