dziś jest

 
 
czerwiec 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 

Skarpa

03.05.2006 r.

 

Czy widzieliście skarpę w kwietniu maju i teraz w czerwcu czy wygląda ona tak samo jak na zdjęciach
jakiś mądry kolo zrobił foty podczas prac gdzie potem pniaki były jeszcze skracane studzienki były czyszczone odrosty likwidowane. Po prostu zrobił zdjęcia zaraz po zimie gdzie jeszcze nawet ptaki nie ćwierkały że nadejdzie wiosna i się mądruje że zieleń nie rośnie.
Drogi panie kolego mnie się skarpa zaczyna podobać z tygodnia na tydzień. Wcześniej była to schadzka dla żuli gdzie zostawiali efekty swojej libacji podobno w krzakach znaleziono nawet kibel odwrócony do góry nogami. Było tam poprostu nasrane. Teraz jest mniej więcej czyściej ładnie trawa zaczęła odbijać pniaki faktycznie będą próchnieć bo napewno zostały pryśnięte jakimś środkiem ale to nie będzie na takim etapie że zaraz tam się zrobi dziura będzie to proces powolny podczas którego ziemia napewno będzie się normować
A jeśli chodzi o ten sprzęt do niwelacji po pierwsze jak pan takim sprzętem tam wjedzie a po drugie czy nie naruszy pan stabilności skarpy jak pan by to obrócił od razu w pył wszystkie pniaki. Pod Gosomianum jest jakoś ładnie i się trzyma czego wy ludzie jeszcze chcecie. a może to wy tam właśnie przesiadywaliście i piliście tanie winko. Jeśli tak to cieszę się że wam posprzątali podwórko. Faktycznie można by tam było jeszcze dużo zrobić podciąć chore uschnięte krzewy zasiać trawy dosadzić nowych gatunkowych krzewów. Nie wątpię że to będzie jeszcze robione.

toni

 

tekst oryginalny w całości

 

To kolejny nadesłany do nas tekst, którego autor stara się podważyć wiarygodność naszego serwisu.
Nie będziemy tego komentować. Oceńcie to Państwo sami.

Pod koniec marca na skarpie wschodniej wycięto wiele drzew. Autor projektu wycinki posłużył się dokumentacją sprzed ponad 30 lat i wytypował drzewa, których należy się pozbyć. Stanowiły podobno zagrożenie dla wzgórza. Korzenie wrastały w studzienki, niszcząc system kanalizacji odwodnieniowej. Z tego też względu przeprowadzono ten konieczny zabieg z troski o sandomierskie wzgórze.

 

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 
 
wszystkie zdjęcia zostały wykonane 3 czerwca 2006 roku
 

Co do jednego można się zgodzić z autorem nadesłanego tekstu:
“Faktycznie można by tam było jeszcze dużo zrobić podciąć chore uschnięte krzewy zasiać trawy dosadzić nowych gatunkowych krzewów. Nie wątpię że to będzie jeszcze robione”.

My także w to nie wątpimy.

jc

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta