dziś jest

 
 
czerwiec 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 

Spotkanie w Piszczelach

04.05.2006 r.

 

2 czerwca br. odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zagospodarowania Piszczel, w którym uczestniczyli:
Burmistrz, Menadżer przedsięwzięcia, Naczelnik wydziału Techniczno-Inwestycyjnego, wykonawca, projektanci
z Krakowa i Stalowej Woli oraz Grupa Partnerska Kocham Sandomierz.

Spotkanie rozpoczęło się w Urzędzie Miejskim. Po przedstawieniu konkretnych zmian i korekt w zagospodarowaniu terenu jakich domaga się Grupa Partnerska, uczestnicy spotkania udali się na miejsce realizacji.

 

Pomimo niezbyt sprzyjających warunków i błota wszyscy pokonali trasę przez Piszczele. Od miejsca gdzie powstanie skate park, aleję szachową, altanę przy źródle, strumień, polanę Słoneczna aż do Zielonego Centrum Kultury na szczycie wzgórza.

Bardzo istotnym jest fakt, że Grupa Partnerska nie jest przeciwnikiem uporządkowania Piszczel. Nie akceptuje jednak takich rozwiązań, które spowodują nieodwracalne zmiany i zniszczenia w krajobrazie i środowisku.

Realizacja w Piszczelach od samego początku nie przebiega właściwie. Konfrontacja w terenie potwierdziła wielką potrzebę wprowadzenia niezbędnej korekty realizowanych rozwiązań.

 

Chcemy Państwu przekazać, że ponownie rozważona będzie lokalizacja altany przy źródle, z przyjęciem takich rozwiązań, które w jak najmniejszy sposób będą ingerowały w strumień. Podjęta będzie próba innego rozwiązania skrzyżowania ciągów pieszych poniżej góry Piszczelowska. Drewniany pomost (szer. 3m) nie będzie realizowany.
Po wytyczeniu geodezyjnym trasy ciągu pieszego wzdłuż strumienia w sposób taki, który w całości zachowa i nie będzie ingerował w jego naturalny przebieg zostanie zaproponowane nowe rozwiązanie przez projektanta, w którym zapewne pojawi się drewniany mostek-kładka przez strumień. Korekcie poddana będzie trasa poprowadzenie instalacji elektrycznej na fragmencie źródeł i cieków wodnych oraz rozmieszczenie lamp oświetleniowych przy strumieniu.

Skorygowany zostanie przebieg alei szachowej, tak aby jej realizacja nie stanowiła zagrożenia dla kolejnych drzew (kasztanowców). Ścieżki i ciągi piesze na całym terenie będą wytyczone w taki sposób, aby ominąć rosnące drzewa.

 

Pozostaje jeszcze wspomnieć o bardzo istotnej uwadze skierowanej do wykonawców, że wszelkie prowadzone
w Piszczelach prace muszą i mają być tak prowadzone, aby nie czynić szkód i strat w środowisku. Drzewa mają być zabezpieczone przed ich uszkodzeniem przez przejeżdżający sprzęt, a wszelkie prace przy korzeniach muszą być prowadzone ręcznie.

 

 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 
 
 

Do spotkania doszło z inicjatywy Grupy Partnerskiej Kocham Sandomierz.

Kolejne odbędzie się 14 czerwca 2006. O jego przebiegu Państwa powiadomimy.

jc

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

 

 

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do nas

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta