dziś jest

 
 
marzec 2006 r.
chcesz więcej informacji
wskaż wybran
y miesiąc
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Virus

10.03.2006 r.

 

Virus to tytuł komentarza jaki przesłał Joachim do artykułu z 08 marca br."Dinozaury". Komentarz zawiera bardzo istotne uwagi dlatego, aby nie "zaginął" w komentarzach publikujemy go jako niezależną wypowiedź.

  

Przeglądając ten sandomierski portal często mam mieszane uczucia. W pewnym wymiarze JC wykonuje dobrą robotę, poruszając i pokazując rozmaite problemy miasta. Niestety prawdopodobnie większość z nas, mieszkańców Sandomierza, jest tak oswojona z otoczeniem, w którym funkcjonuje, że zupełnie nie zwraca na nie uwagi. Ja osobiście jestem z nim tak oswojony, że dopiero zdjęcia uświadamiają mi, że przecież codziennie przechodzę koło wielu z tych miejsc, a nigdy jakbym ich nie widział w prawdziwej brzydocie. Może to sprzątania miasta trzeba wynająć kogoś
z zewnątrz, kto przyjedzie zrobi inwentaryzację potrzeb, a później ją sprawnie przeprowadzi skoro my, włącznie
z władzami i odpowiadającymi za to spółkami nie potrafimy tego przeprowadzić.

 

Z drugiej strony zaczyna mi przeszkadzać pewna tendencja do krytyki wszystkiego w czambuł. Uważam, że niemożliwe jest cofnięcie się do czasów kiedy brudy wylewało się do rynsztoka przez okno, a czasami mam wrażenie, że to byłoby ideałem w wizji ssi.

Przecież w kamienicach przy rynku mieszkają ludzie (czy mają nie oglądać telewizji, bo ich anteny psują wizaż Starego Miasta? to zaczyna być lekko chore).

 

Inna sprawa: od lat słyszałem o uporządkowaniu Piszczeli, a przynajmniej od roku podawano do publicznej wiadomości szczegóły tej inwestycji. Dlaczego protesty pojawiają się dopiero kiedy prace ruszyły. I kto z ręką na sercu powie, że chodzi na przyjemne spacery po Piszczelach w ich obecnym stanie? Szukający guza? Zamieszczony tu fotoreportaż moim zdaniem kłóci się z tekstem o urokach tego miejsca, a potwierdza potrzebę wycięcia tych krzaków, samosiejek, części dzikiego drzewostanu.

 

I już na koniec: niewątpliwie nagłośnienie pewnych spraw ma swoje plusy, ale trzeba pamiętać też o wizerunku Sandomierza jaki dzięki temu fotografowaniu chlewa, syfu i ubóstwa wędruje w świat. Jak zachęca to turystów do wyboru: Sandomierz czy chociażby wzmiankowany Kaziemierz? A może znaleźć inne sposoby na poprawę kondycji wizualnej miasta. Dwa może trzy lata JC piętnuje wszystkie nasze brzydactwa, a władza ma to jak widać dokładnie tam. Może trzeba te wszystkie materiały zebrać, opracować, złożyć w UM, Radzie, Województwie, Sejmie, mediach
(u Papieża :-)? i domagać się działań. Na razie efektem szlachetnej (bez ironii) inicjatywy ssi jest cała masa artykułów zniechęcających turystów do odwiedzin naszego brzydkiego bagienka.

 

 

P.S.
Osobiście dwie sprawy mnie irytują bardzo, a nie wiem czy były poruszone: betonowe "podkowy" (?) przy rynnach na Mariackiej - zaliczyłem wywrotkę dzięki jednej z nich oraz dziwny niedokończony mur ceglano - pustakowy na Zamkowej, pomiędzy UM a Zamkiem doklejony idiotycznie do kamiennego (te kamienne murki oporowe to też jakiś tam sandomierski klimat, więc skąd przyzwolenie na tamto ohydztwo?)

 

Joachim

 

Komentarze:
  dodaj swój komentarz
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta