dziś jest

 

II Wspólny jesienny spacer po mieście

 22.09.2006

 

W piątek 22 września br. o godzinie 9:00 na parkingu przed Bramą Opatowską zebrała się liczna grupa sandomierzan. Wśród nich można było zobaczyć osoby na wózkach inwalidzkich.

Rozpoczął się II Wspólny jesienny spacer po mieście, w tym roku zorganizowany przez
Grupę Partnerską Kocham Sandomierz
.

 

Po słowach powitania wszyscy uczestnicy razem wyruszyli na Starówkę. Przejechanie nawet niewielkich odcinków chodnika, wjazd do sanitariatu czy pokonanie chociażby krawężnika sprawiało bardzo wiele kłopotu nawet osobom sprawnym fizycznie, które chciały spróbować swych sił jadąc na wózku inwalidzkim razem z niepełnosprawnymi.

Najpierw uczestnicy udali się na Mały Rynek, gdzie niedawno zakończono prace przy budowie fontanny.
Niestety, do fontanny nie było można podjechać bez konieczności skorzystania z pomocy innych (przeszkodą
okazały się schody). Tutaj czekał na spacerujących Pan Tomasz Krzesimowski – którego zdjęcie widnieje na zaproszeniu I i II spaceru. Po krótkiej rozmowie i chwili odpoczynku wszyscy ruszyli dalej.

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 
31                            

 

 

Przed wejściem do budynku Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej uczestnicy nie przypadkowo znów się zatrzymali. To miejsce było istotne w tegorocznym spacerze z kilku powodów.

Po pierwsze zdjęcie na okładce z wejściem do Fundacji pochodzi z ostatnich wyborów prezydenckich
w czasie których (tak jak w czasie każdych wyborów) było wejściem do lokalu wyborczego. Tutaj głosuje wiele osób niepełnosprawnych. Z uwagi na stopnie przystawiana jest na ten czas drewniana kładka, która ma ułatwić wejście osobom niepełnosprawnym. Prowizorka ta nie spełnia jednak właściwie zadania, jest zbyt stroma i niebezpieczna.

Po drugie lokal ten służy też licznym wystawom, spotkaniom i koncertom na które wstępu nie mają osoby sprawne inaczej.

Trzecim powodem było przekazanie przygotowanego przez Grupę Partnerską Kocham Sandomierz daru w postaci gotowego projektu podjazdu dla niepełnosprawnych. Niestety nie można go było wręczyć Burmistrzowi osobiście, gdyż w tym czasie nie uczestniczył już w spacerze.
Dar Grupy Partnerskiej został przekazany na ręce Pana Krzysztofa Krzystanka z-cy Burmistrza.

 

Projekt podjazdu dla niepełnosprawnych - Dar Grupy Partnerskiej Kocham Sandomierz

  

Spacer, podobnie jak w ubiegłym roku zakończył się na ul. Długosza przy Muzeum Diecezjalnym.

Przejścia w stronę Katedry nie dało się pokonać. Powód był jednak zupełnie odmienny jak poprzednio.
W ubiegłym roku były tu wyjątkowe dziury, teraz z uwagi na trwające tu prace przy wymianie nawierzchni.
Przedstawiciel GP Kocham Sandomierz podziękował naczelnikowi Wydziału Nadzoru Komunalnego Panu Albinowi Sękulowi za podjęcie tych działań i zaprosił wszystkich na III Wspólny jesienny spacer po mieście za rok.

W przyszłym roku pójdziemy bez wątpienia dalej.

 jc

 

Na zakończenie spaceru każdy uczestników, który miał życzenie wpisał się do “Księgi Spacerów”
 

Polska Bez Barier to także Sandomierz Bez Barier.

Grupa Partnerska Kocham Sandomierz organizuje II Wspólny jesienny spacer po mieście, który jest kontynuacją zapoczątkowanej
w 2005 roku akcji Sandomierz Bez Barier.

Celem jest uświadamianie problemów i trudności dotyczących i dotykających bardzo wielu osób w poruszaniu się po mieście. W Sandomierzu zbyt często “zapominamy” o ludziach sprawnych inaczej. Zdecydowanie chcemy to zmienić.

 

Akcja nie jest kierowana przeciwko komukolwiek.

Posłużyć ma jedynie do zwrócenia uwagi na istniejące od dawna problemy. Kierujemy ją do wszystkich, którzy mają wpływ i są odpowiedzialni za kreowanie infrastruktury i przestrzeni miejskiej.

Chcemy, aby Sandomierz dołączył do 50 polskich miast, które 15 września br. rozpoczęły organizowaną już po raz III przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji ogólnopolską Kampanię parkingową pod hasłem “Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”. Jej celem jest uświadomienie skutków zajmowania “kopert” – miejsc parkingowych zarezerwowanych dla niepełnosprawnych kierowców.

 

Sandomierz dla wszystkich

W ramach akcji Sandomierz Bez Barier będziemy dążyć do tego, aby Nasze Miasto stało się z czasem Miastem dla Wszystkich.

 

22 września 2006 roku.

Komentarze:
 
  dodaj swój komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Sandomierski Serwis Informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

     
Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i SztukaEdukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW
Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.
    o serwisie pomoc  

STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 5.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta