imieniny:

 

dziś w Sandomierzu jest

   
 
05.07.2003
06.07.2003
P W Ś Cz Pt S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Siłacze w Sandomierzu – Mistrzostwa Europy Strong Man.
   

Dziesięciu najsilniejszych ludzi z Europy przyjechało do Sandomierza na odbywające się właśnie tutaj Mistrzostwa Europy Strong Man. Jest to bardzo widowiskowe przedsięwzięcie sportowe, które przyciąga zarówno mężczyzn jak i kobiety. Do rywalizacji w Sandomierzu przystąpiło jednak ośmiu, a nie jak pierwotnie planowano, dziesięciu siłaczy. Janne Virtanen z Finlandii doznał dość poważnej kontuzji i do Polski wogóle nie przyjechał, natomiast Rene Minkvitz w Sandomierzu zjawił się kilkanaście godzin po groźnym wypadku samochodowym w Danii.
Lekarz nie zezwolił Duńczykowi na start.

 
Nasze miasto odwiedzili:
   
Mariusz Pudzianowski Polska
   
Jarek Dymek Polska
   
Bernadr Kerschbauer Austria
   
Rene Minvitz Dania
   
Jarno Hams Dania
   
Zydrunas Savickas Litwa
   
Rajmonds Bergmanis Łotwa
   
Magnus Samuelsson Szwecja
   
Svend Karlsen Norwegia
   
 
Zawodnicy przez dwa dni walczyć będą o tytuł Mistrza Europy.
 

Po pierwszym dniu rozgrywanych w naszym mieście Mistrzostw Europy Strong Man prowadzi Mariusz Pudzianowski (Dominator). Mariusz już w pierwszej konkurencji (załadunek trzech cięża-rów na 5-cio stopniowe schody:225kg, 250 kg, 280 kg), pokazał swoim rywalom, że jest wyśmie-nicie przygotowany. Jarek Dymek niestety wypadł w tej konkurencji trochę poniżej możliwości zajmując 6 miejsce. W zegarze (przenoszenie po obwodzie koła ciężaru 390 kg) walka o zwycię-stwo rozegrała się pomiędzy Bergmanisem a Pudzianowskim i tu również zwycięstwo przypadło Polakowi.

       

Po dwóch konkurencjach na czele znajdował się więc Mariusz Pudzianowski z kompletem, 16 punktów, tuż za nim plasowali się Raimonds Bergmanis - 13 punktów oraz Zydrunas Savickas i Jarno Hams po 9 punktów. Jarek Dymek w zegarze zajął 5 miejsce, co dało mu w klasyfikacji generalnej 6 pozycję.Trzecia konkurencja sprawiła zawodnikom najwięcej kłopotów (załadowanie na podesty 5 kamiennych kul ważących od 120 do 170 kg.). Wszyscy zawodnicy dość szybko uporali się z pierwszymi czterema kulami, ale piątej, tej najcięższej długo nikt nie mógł podnieść. Dopiero Raimonds Bergmanis dokonał tej sztuki jako pierwszy uzyskując przy tym bardzo dobry czas 36,57 sekund. Startujący po nim Mariusz poradził sobie znakomicie a rywale niezadowoleni mogli tylko kręcić głowami. Jarek Dymek w tej konkurencji był piąty.

W niedzielę na Rynku w Sandomierzu drugi dzień Mistrzostw Europy Strong Man. Zobaczyć będzie można cztery konkurencje: spacer farmera na czas, wyciskanie na barki stojąc (180 kg), trzymanie TIR-a na czas, i przetaczanie opony (360 kg).

A tak przedstawia się klasyfikacja generalna po trzech konkurencjach rozegranych na dziedzińcu Zamku Kazimierzowskiego w Sandomierzu:
 
1. Mariusz Pudzianowski (Polska) 24 pkt
       
2. Raimonds Bergmanis (Łotwa) 20 pkt
       
3. Anders Johansson (Szwecja) 15 pkt
       
4. Zydrunas Savickas (Litwa) 14 pkt
       
5. Jarosław Dymek (Polska) 11 pkt
       
6. Svend Karlsen (Norwegia) 10,5 pkt
       
7. Jarno Hams (Holandia) 10 pkt
       
8. Bernd Kerschbaumer (Austria) 3,5 pkt

mac

   

   

Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i Sztuka, Edukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW

Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.

 

  o serwisie pomoc

 
STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 4.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

Copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta