imieniny:

 

dziś w Sandomierzu jest

         
 
lipiec 2003r.
P W Ś Cz Pt S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
 
 
VII Międzynarodowy Turniej Rycerski

20.07.2003 r.

 

Przez dwa dni trwały zmagania Chorągwi Rycerskich o Miecz Zawiszy Czarnego
z Garbowa
. Turniej rozpoczęto na Rynku Starego Miasta paradą Chorągwi Rycerskich biorących udział w Turnieju.
O godzinie 17 na dziedzińcu Zamku rozpoczęły się eliminacje.
W niedzielę o godz. 11:00 nastąpił historyczny pokaz wjazdu króla Władysława Jagiełły do miasta. Dalsza część Turnieju odbyła się na dziedzińcu sandomierskiego zamku
i u jego podnóża gdzie jazda konna dała pokaz swojej sprawności rycerskiej.

 

Uroczyste zakończenie Turnieju nastąpiło o godz. 18:00

Turniej odbył się pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Włodzimierza Wójcika, zaś organizatorami było Muzeum Okręgowe w Sandomierzu i Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej.
   
● zobacz foto ●

SSI

"Dziejba"

20.07.2003 r.

 

W sobotni i niedzielny wieczór na sandomierskiej starówce zgromadzili się przede wszystkim młodzi mieszkańcy Sandomierza.

 

W sobotę wystąpiła warszawska artystka Beata Osytek, która oczarowała widownię swoimi piosenkami pełnymi ciepła, opowieści o ludziach i ich uczuciach. Kameralny koncert obok Ratusza przyciągnął miłośników nastrojowej autorskiej piosenki.

Niedzielny wieczór zgromadził zwolenników muzyki w rytmach ska, reggae i funky. Tarnobrzeski zespół “Dusza” swoją muzyką porwał młodą widownię (choć nie tylko młodą). Rozpoczęła się doskonała zabawa. Na zakończenie artyści musieli dwukrotnie bisować.

Miejmy nadzieję, że weekendowe wieczory na trwałe wpiszą się w kalendarz. Należy zadbać o to, aby stały się bardziej popularne i aby ściągały na Rynek jak największą ilość publiczności i nie tylko z Sandomierza. To doskonały pomysł aby “zatrzymać” turystów w mieście. Jeśli wystarczy organizatorom i sponsorom sił aby to robić systematycznie znajdą się miłośnicy weekendów w Sandomierzu, którzy specjalnie właśnie na tę okazję będą przyjeżdżać do naszego miasta.
Takie wydarzenia artystyczne należy zdecydowanie reklamować. Należy o tym dużo i często mówić.

 

Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej jest pomysłodawcą i realizatorem “Dziejby” zaś spotkania mogą odbywać się dzięki finansowemu wsparciu sandomierskich restauratorów. Sponsorami są: restauracja Zajazd "Pod Ciżemką", “Kasztelanka”, “Kordegarda”, cafe “Mała”, kawiarnia “Staromiejska” i bar “Trzydziestka”. Dziękujemy J .

● zobacz foto ●

SSI

foto©SSI
   
      Prześlij wiadomość

   

Jak dojechać, Informator, Plan Miasta, Historia, Urzędy i Instytucje, Kościoły, Kultura i Sztuka, Edukacja, Zdrowie, Gospodarka, Turystyka, Katalog firm,
Dawny Sandomierz, Wędrówki ulicami, Komunikacja, Bezpieczeństwo, Na starej fotografii, FotoGaleria, Reklama, Ogłoszenia, Katalog WWW

Jeśli jesteś w posiadaniu interesujących materiałów dotyczących Sandomierza prosimy o kontakt.

 

  o serwisie pomoc

 
STRONA GŁÓWNA

• stronę optymalizowano dla IE 4.0+ • zalecana rozdzielczość 1280x1024 •

napisz do na

www.sandomierz.org

webmaster webmaster

Copyright © sandomierz.net  Wszelkie prawa zastrzeżone

serwis istnieje od 20 kwietnia 2003r. i nie jest stroną oficjalną miasta